Stosowanie Cerazette a mięśniaki macicy

Biore Cerazette,pierwsze opakowanie.Czy jezeli dostalabym okres np w 24 dniu cyklu,to musze najpierw skonczyc to pierwsze opakowanie a nastepnie zaczac drugie, czy od momentu miesiaczki( o ile wogole wystapi) zaczac drugie opakowanie.Mam stwierdzone 2 miesniaki na macicy,czy w zwiazku z tym moglabym zazywac tabletki dwuskladnikowe czy te ktore biore sa dla mnie dobre i nie warto zmieniac.Dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie proszę nie zwracać uwagi na to kiedy pojawi się krwawienie w odniesieniu do nowego opakowania leku. Należy stosować się do zaleceń lekarza i producenta. Odpowiadając na drugie pytanie mogę powiedzieć, że jest to preparat odpowiedni w tym momencie.