Stosowanie Citabaxu

biorę citabax 20 , czy mogę brac dwa razy dziennie rano i wieczorem ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W leczeniu depresji zwykle stosuje się 20 mg na dobę. W razie konieczności lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do maksymalnie 40 mg na dobę.
W leczeniu zaburzenia lękowego leczenie zwykle rozpoczyna się od 10 mg na dobę przez pierwszy tydzień. Następnie, lekarz zwykle zwiększa dawkę do 20 mg na dobę. Dawka maksymalna to 40 mg na dobę, lekarz dobiera dawkę w zależności od reakcji pacjenta.