Stosowanie Clopicsolu a schizofrenia

witam Od pewnego czasu choruje na schizofrenie biorę clopicsol depod w zastrzyku co dwa tygonie prosze powiedziec mi z jakiego powodu sztywnieją mi mięśnie z tyłu i karku jakie badania by doradzić aby pozbyć sie sztywnienia mięśni

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaburzenia ze strony mięśni szkieletowych mogą występować zwłaszcza na początku leczenia. Można je opanować w dwojaki sposób - poprzez zmniejszenie dawki leku lub poprzez podanie leków przeciw parkinsonizmowi.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który wdrożył leczenie Clopicsol'em - modyfikacja dawkowania leku pod jego nadzorem i ewentualne dołączenie leków dodatkowych niwelujących działania niepożądane w/w farmaceutyku.