Stosowanie Clostilbegyt a luteina

Witam. Biorę Clostilbegyt ponieważ mam PCO. OD 16 do 25 dnia cyklu mam także brać luteinę. W tym miesiącu doktor polecił mi brać lutienę do momentu wystąpienia plamienia,ale nie wiem czy wówczas mam ją odstawić? obawiam się,że bez odstawienia luteiny mój cykl może być bardzo długi. Czy okres nastąpi mimo brania luteiny? czy lepiej błoby zrobić test ciazowy w 1 dniu spoidziewnej miesiaczki i w razie negatywnego testu odstawić luteinę? Z góry dziękuję za pomoc!!

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, jeśli lekarz postanowił że powinna Pani odstawić tabletki- należy to uczynić.