Stosowanie Clotrimazolu a tabletki Belara

Witam. Chciałam się dowiedzieć jaki wpływ ma antybiotyk Clotrimazolum na tabletki Belara. Antybiotyk ten biorę w czasie przerwy 7 dniowej. zastanawiam się czy pierwszego dnia gdy zacznę nowe opakowanie Belary a dzień wcześniej wezmę ostatnią tabletkę antybiotyku, to należy stosować dodatkową antykoncepcję. W ulotce Belary jest napisane, że podczas brania jednocześnie antybiotyku może być obniżona skuteczność, nie ma informacji o dniach następnych po odstawieniu antybiotyku.

Renata GrzechociĹska

Proponuję przez 7 kolejnych dni stosować dodatkowe zabezpieczenie.