Stosowanie Cortineffu przy zaczerwienieniu żołędzia

Od dłuższego czasu mam zaczerwienionego żołędzia. Byłem u dermatologa ale powiedział mi że nic złego nie widzi. Po pewnym czasie poszedłem do drugiego i przepisał mi maść oczną CORTINEFF. Czy to jest pomyłka, czy maść ta zawiera właściwości które pomogą ?

Tej maści nie można stosowąć przewlekle ponieważ zawiera sterydy proszę spróbować zastosować okłady z Borasolu i krem Mediderm 2x dziennie przez 2 tyg.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska