Stosowanie czopków przeciw gorączce u 2-latka

Precyzuję już zadane pytanie. Dziecku 2-letniemu o wadze 15 kg podano dwa razy czopek paracetamolu 250 w odstępie godziny. Pół godziny po drugim czopku, dziecko się wypróżniło. Czopek podano przy temp. ciała nieco ponad 37 st (zgodnie z zaleceniem lekarza, gdyż dziecko przechodziło grypę). Czy zaszkodzono dziecku podając po godzinie drugi czopek?

nie. ale po co zbijać temperaturę 37 st C ? Do 38 stopni nie zbijamy temperatury bo temperatura to naturalny mechanizm obronny dziecka, wirusy i bakterie częściowo giną