Stosowanie Dalacin C na ból po ekstrakcji zęba

witam jeszcze raz pisalam dzisiaj o tym ze mialam wyrywany zab , ale lekarz mi nic nie przepisal. A mam pytanie moge brac antybiotyk ktory juz wczesniej dostalam od innej pani na zab? antybiotyk nazywa sie dalacin C 300mg. Bol oczywiscie nie przestaje bolec a mialam wyrywanego 30.12

Proszę niezwłocznie udać się do lekarza dentysty on zaproponuje odpowiednie leczenie. Nie należy samodzielnie rozpoczynać antybiotykoterapii zwłaszcza, że pani dolegliwości mogę wynikać z wielu różnych przyczyn.

Witam
nie powinna Pani przyjmować antybiotyku bez konsultacji z lekarzem. Nie powinno się przyjmować antybiotyku w niepełnej serii i nieodpowiedniej dawce - antybiotyk który Pani ma w domu przepisany był na inną przypadłość .
Nie zawsze po usunięciu zęba konieczny jest antybiotyk. Często wystarczy lek przeciw bólowy i przeciw zapalny. Lekarz który wykonał zabieg na wizycie kontrolnej zaproponuje Pani najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło