Stosowanie Damelium a antykoncpecja

5 miesięcy temu skończyłam brać Damelium (antybiotyk od dermatologa który wpływa na tabletki antykoncepcyjne, brałam 3 miesiące). Wtedy nie brałam tabletek ale teraz chciałabym zacząć. Czy po 5 miesiącach antybiotyk ten nie ma już wpływu na skuteczność tabletek anty ? Pytam ponieważ czytalam że retynoidy utrzymują się długo w organiźmie i dlatego nie powinno się zachodzić w ciąże do 2 lat po zakończonej kuracji. Proszę o szybką odpowiedż

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można zastosować odpowiednią metodę antykoncepcji.