Stosowanie Damelium a Logest

4 miesiące stosowałam Damelium. Kilka dni po zakończeniu kuracji zaczęłam zażywać Logest. Kiedy ochrona antykoncepcyjna będzie pełna? Proszę o odpowiedź eksperta, a nie publikację mojego pytania na forum. Pytanie różni się od pozostałych z tego działu, ponieważ chodzi mi o antykoncepcję po długotrwałym stosowaniu antybiotyku. Dermatolog udzieliła mi informacji, że minimum miesiąc tabletki jeszcze nie będą działać. Proszę o pomoc ginekologa.

Aleksander Ropielewski

Zmniejszenie skuteczności leków antykoncepcyjnych może występować przez około miesiąc czasu. ponadto mogą wystąpić krwawienia śródmiesiączkowe. Sugeruję stosować mechaniczne formy antykoncepcji przez najbliższy miesiąc, a dopiero po tym czasie powrócić do antykoncepcji hormonalnej z powodu jej obniżonej skuteczności i zwiększonego ryzyka epizodów zakrzepowych.