Stosowanie Dentosept po ekstrakcji zęba

witam :) mam pytanie..Czy dentosept mozna stosowac po wyrwaniu zęba ??

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

wszystko zależy od tego ile czasu mineło od ekstrakcji - przez pierwsze dwa - trzy dni nie wolno plukać jamy ustnej aby nie wypłukać skrzepu - grozi to powstaniem suchego zębodołu

pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Zaraz po zabiegu nie powinna Pani w ogóle płukać ust, gdyż grozi to wypłukaniem skrzepu, a w konsekwencji powstaniem tak zwanego suchego zębodołu ( daje nieprzyjemne dolegliwości ). Natomiast po kilku dniach jak najbardziej może Pani stosować Dentosept ( lub inny antyseptyk ) jednak nie na zasadzie płukania, a raczej delikatnego "przelewania" z jednej strony na drugą.