Stosowanie Diane a zespół policystycznych jajników

Witam. Wykryto u mnie zespół policystycznych jajników. Lekarz przypisał mi tabletki antykoncepcyjne Diane-35, ponieważ miałam nieregularny okrez, zmiany skórne i nadmiar owłosienia. We wtorek 05.05.2015 zaczęłam drugie opakowanie tabletek, staram brać je regularnie o stałej porze. 09.05.2015 odbyłam stosunek z chłopakiem. Niestety nie zdążył wyciągnąć członka i miał wytrysk we mnie. Boje się że mogę być w ciąży. Kupiłam dziś test ciążowy ale nie wiem kiedy go zrobić. Czy mogę być w ciąży?

Piotr Pilarski

Jeśli bierze Pani tabletki zgodnie z zaleceniami ciąże jest bardzo mało prawdopodobna. Test najwcześniej można zrobić 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.