Stosowanie diety 1500 kcal w wieku 18 lat

Witam, jestem przed osiemnastym rokiem życia i waże około 55kg. Chciałabym zacząc stosować diete 1500kcal, czy są do tego przeciwskazania pomimo mojego wieku?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Nie podała Pani wzrostu więc nie wiem czy Pani ma nadwagę czy też mieści się Pani w normach. W tak młodym wieku diety mogą zaburzać rozwój, ponieważ jest Pani niepełnoletnia proszę udać się do IMiD przy Kasprzaka, tam Pani dostanie zbilansowaną dietę.

Pozdrawiam serdecznie