Stosowanie diety a brak efektów

Witam jestem na diecie napisanej przez dietetyka 2200 kalorii , ważyłem 95 kg. Schudłem 10 kg w ciągu 3 miesięcy teraz waże 85 kg. Zacząłem się uczyć układania diet oraz zdrowego odżywiania i sprawdzać na sobie jak i na co zareaguje organizm. Aktualnie cały czas jestem na diecie codziennie, ale np. w dwa tyg. temu sobotę pozwoliłem sobie na pizze bez sosów i małego batona. Mam w diecie 100 gram jabłka 100 truskawki i około 30 gram banana, pije sporo coli 0, używam erytrytol rano do jednej kawy oraz pije odżywkę białkową jest dość słodka. Tyg. temu pozwoliłem sobie na kebaba bez sosów i kilka precelków. Równomiernie do tego po prostu nie dojadałem któryś posiłków z diety. Czyli np. w sobotę po pizzy na wieczór nie zjadłem już ryżu z resztą kurczaka. I teraz mam pytanie moja waga stoi w miejscu, tzn skacze cały czas między 84-85,4 codziennie. Nie chce spadać ani rosnąć , w czym tkwi sekret ? Rozumie że nikt nie jest wróżka i nie jest wstanie wykluczyć dokładnie na 100 %. Ale czy jak odrzucę sobotnie podjadanie to waga zacznie spadać czy może zredukować cukry bo za dużo ?

Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszedł Pan do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pana życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pana dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pana dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pan spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jednak sobotnie podjadanie z pewnością zwalnia tempo odchudzania. Proszę sprawę też skonsultować z dietetykiem prowadzącym. Być może już za dłogo jest Pan na danej diecie i należałoby wprowadzićdo niej pewne zmiany.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk