Stosowanie diety a odpowiednie badania diagnostyczne

Dzien dobry, rozne diety stosuje cwicze ale gdy tylko sobie troche odpuszcze to juz wracam do swojej wagi.Ostatnio schudlam ponad 20 kg ale po tym zaczeły sie problemy z zelazem.Jakie badania wykonac aby za stosowac odpowiednia dietę. prosze o porade dziekuje.

Mgr Martyna GorczyĹska

Stosowanie diet jest bez sensu. Tak jak sama Pani zauważyła pojawia się efekt jojo, oraz niedobory (prawdopodobnie efekt zbyt restrykcyjnej diety).
Aby schudnąć trwale i skutecznie potrzeba zmienić styl życia. Dlatego najlepiej będzie jeżeli udać się Pani po pomoc do dietetyka. Specjalista pomoże nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również nauczy Panią jak odżywiać się na co dzień, aby utrzymać masę ciała w normie.

W momencie gdy Pani "odpuszcza" najprawdopodobniej pojawia się dodatni bilans energetyczny, który u każdej osoby spowoduje tycie. Komórki tłuszczowe, które już raz się wytworzyły nie zmieniają, one się tylko zmniejszają, więc osoba, która raz przytyła zawsze musi uważać żeby nie przytyć, a brak efektu jo-jo gwarantuje codzienna aktywność fizyczna plus zmiana nawyków żywieniowych. Nie traktujemy tego jako karę, tylko jako sposób na zdrowie i życie. Moje ulubione określenie "Nie jestem na żadnej diecie, po prostu zdrowo się odżywiam..."