Stosowanie diety a uczucie osłabienia

Witam, Mam 24 lata. Od niedawna stosuję dietę niskokaloryczną od dietetyka. Dieta rozpisana dla osoby o siedzącym trybie życia (ok 900kcal). Obecnie jednak dostałam pracę (w kawiarni), która wymaga ode mnie dość dużej aktywności. Stopniowo staram się podnosić ilość spożywanych kalorii o 100 na tydzień tak by nie nastąpił efekt jojo, jednak zauważam, że nadal jest to zbyt mała ilość (czuję osłabienie). Jak podnosić ilość kalorii tak, by nadal tracić na wadze i nie czuć osłabienia? Pozdrawiam

Dzień dobry. Prawdopodobnie Pani dieta jest zbyt niskoenergetyczna. Istotne jest, aby ustalić Pani podstawową przemianę materii i całkowitą przemianę materii. Powinna się z tym Pani zwrócić do dietetyka. Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Dieta 900kcal ? Ucieka Pani od tego dietetyka jak najdalej! Dostarczając tak małą ilość kcal nie pokrywa Pani nawet swojej spoczynkowej przemiany materii czyli energii jaka jest potrzebna na podstawowe funkcje życiowe organizmu typu oddychanie, pracę serca itp. Nie dziwnie się ze czuje Pani osłabienie. Podnoszenia kaloryczność o 100kcal na tydzień jest dobrym rozwiązaniem aby uniknąć efektu jojo. Jeżeli jednak nadal czuje Pani osłabienie wprowadzi Pani więcej węglowodanów, orzechy różnego rodzaju które powinny pobudzić organizm. Ciężko jest mi tak naprawdę doradzić bardziej konkretne rozwiązanie ponieważ nie wiem jak wyglądała ta dieta jakie w niej były produkty i jak długo ona trwała oraz ile Pani schudła.

W razie dodatkowych pytań lub jeżeli chciałaby Pani napisać mi coś więcej na temat tej diety zachęcam do kontaktu lub zapraszam na konsultację
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk