Stosowanie diety a zaburzenia miesiączkowania u nastolatki

Witam Serdecznie! Moja córka ma jakoś od 5 klasy okres, teraz chodzi do II gim.I spóźnia jej się okres czy to jest normalne? Stosuję od dwóch miesięcy dietę? Czy może stać się bezpłodna? Jeśli rodzice są płodni, to ona też będzie? zależy też od tego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany niewłaściwą dietą. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Płodność rodziców nie warunkuje płodności u potomstwa. Powinna Pani udać się z córką do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.