Stosowanie diety bogatej w błonnik i zażywanie Colon C na zaparcia

Witam, mój problem to zaparcia. Na początku potrafiłam nie załatwiac się 3 tygodnie. Zmieniłam sposób żywienia stosując diete bodatą w błonnik plus zakupiłam Colon C, który w połączeniu z dietą bardzo jest przydatny. Colon C stosuję raz dziennie. Po próbie odstawienia Colonu C, dolegliwości po kilku dniach powróciły mimo diety. Ale czy jeśli zamiast maślanki z łyżeczką Colonu C raz dziennie zastosuję maślankę z łyżeczką otrąb pszennych to efekt będzie ten sam ?

Przede wszystkim należałoby wprowadzić zmiany w sposobie żywienia, które usprawnią pracę jelit, takie jak:

- aktywność fizyczna
- picie 1,5 - 3 litrów wody dziennie
- picie zielonej herbaty
- regularne spożywanie posiłków
- spożywanie dużej ilości warzyw i owoców
- spożywanie pełnoziarnistych produktów (chleb, makaron) zamiast białych
- spożywanie brązowego ryżu zamiast białego
- dodawanie otrębów i nasion do posiłków
- spożywanie suszonych owoców
- dokładne przeżuwanie posiłków
- unikanie tłustego mięsa, fast food'ów

Suplementy mogą być stosowane jedynie przez jakiś czas, ponieważ nie są one w stanie zastąpić odpowiedniej diety.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl