Stosowanie diety lekkostrawnej z uwagi na powiększoną trzustkę

Witam, Z uwagi na powiększoną głowę trzustki mam zalecenie pozostać pol roku na diecie lekkostrawnej. Pytanie mam o kilka specyficznych produktów. Oczywiscie nie pije kawy ani alkoholu ani jem smazonego i tlustego i slodyczy. Mam jednak pytanie np o Danio(serek homogenizowany), Parówki takie 93%mięsa, kopytka, pierogi leniwe(słyszałam, ze podaja na diete w szpitalach), biszkopty i np konfiturę z truskawek. Bo nie wiem czy mogę to jesć. Czy moge brac np centrum? Zeby uzupelnic witaminy?

Wszystkie wymienione przez Panią produkty mogą być stosowane w diecie lekkostrawnej (proszę zwrócić uwagę, ażeby parówki rzeczywiście były z mięsa a nie o wysokiej zawartości tłuszczu). Suplementacja preparatami witaminowymi nie ma zasadniczego związku z dietą lekkostrawną i jeżeli ma Pani taką potrzebę to może Pani stosować wybrane preparaty. Proszę pamiętać, że suplementacja ma tylko wspomagać dietę (a nie zastępować jej urozmaicenie) i powinna być stosowana np. przez 6 tygodni i potem 6 tygodni przerwy. Alternatywnie preparat można spożywać ciągle, ale 1 dawkę raz na 2-3 dni.