Kobieta , 52 lata Witam.Mam stwierdzone Hashimoto ostatnie TSH-0,361 przeciwciała FT3-2,720 ,FT4-1.30 ,TPO-125.0 .Zażywam eurythox N25 raz dziennie rano na czczo ,mam wole guzki wybieram sie na operacje na Kraśnicką w lutym,a mimo to okropnie sie pocę cała szyja i lewa strona pleców np.przy nachylaniu sie głowę schylei juz siódme poty całe ubranie mokre mam wrażenie że to może byc tarczyca jednak.Ogólne samopoczucie raczej dobre tylko te poty.To jest niedoczynność tarczycy czy musze dietę stosować??
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Maria Jagiełło 51
Maria Jagiełło Dietetyk, Łódź 51 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Musi Pani stosować dietę i prowadzić bardzo higieniczny tryb życie (dużo snu, relaksu, brak stresu, aktywność fizyczna na powietrzu). Hasimoto to choroba cywilizacyjna, czyli na jej powstanie wpływa m.in. niezdrowy styl życia, a dieta to 1/5 tego stylu (1. dieta, 2. sen, 3. akt. fiz, 4. nawodnienie, 5. unikanie stresu, optymizm). Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

Choroby, które prowadzą do otyłości i nadwagi

Choroby, które prowadzą do otyłości i nadwagi

Nadwaga i otyłość zawsze prowadzą do kłopotów ze zdrowiem. Cukrzyca typu 2, miażdżyca czy osteoporoza to tylko niektóre z nich. Bywa jednak i tak, że zbyt duża masa ciała nie jest wynikiem nieodpowiedniego stylu życia czy zaniedbania, ale - choroby....