Stosowanie diety wegańskiej a odchudzanie

Czy przechodząc na dietę wegańską schudnę, i utrzymam wymarzoną sylwetkę mimo baaaaardzo wielu prób odchudzania i jeszcze większego efektu jo-jo?

Witam serdecznie,

Trudno jest określić czy schudnie Pani na diecie wegańskiej. każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na różne zmiany. Jest prawdopodobieństwo że może Pani schudnąć ale chyba nie o to w diecie wegańskiej chodzi. Jeżeli ma pani takie przekonania i nie chce Pani jeść mięsa i pochodnych to dieta ma sens a w innym razie nie polecam. dieta wegańska musi byc przeprowadzona bardzo rozsądnie a białko dostarczone z innych źródeł niż pokarmy pochodzenia zwierzęcego. Nie może Pani dopuścić do braków składników odżywczych. dieta powinna być urozmaicona i pełnowartościowa.
Pisze Pani iż podejmowała wiele prób odchudzania ale czy jadłospis był ułożony przez specjalistę? Dieta uwzględniała Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne? Jeżeli odchudzała się Pani na dietach bardzo niskokalorycznych, źle zbilansowanych to efekt jo-jo nieunikniony. Nie można w ten sposób eksperymentować. Prowadzi to do zwolnienia przemiany materii i rozregulowania metabolizmu.

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk