Stosowanie diety zbilansowanej a odchudzanie

Witam, Chciałabym schudnać-stosuje zbilansowana dietę, ćwiczę oprócz weekendòw, jem zdrowo warzywa owoce. Nie jem produktów mączych tj. Chleba makaronów drożdżowek, a także kasz (no może 2 razy w ciągu miesiaca) słodyczy(czasem tylko przed okresem ale 2-4 kosteczki np czekolady w miesiacu),ziemniaków. A pomimo to moja waga stoi w miejscu. Pije również aloes i zażywam tabletki na odkwaszenie organizmu oraz herbatkę. Co mam robić !! :-( proszę o jakąś poradę.

Witam serdecznie,

chętnie pomogę natomiast z racji tego że już podjęła Pani pewne próby odchudzania i nie obserwuje efektów potrzebowałabym bardziej dokładnych informacji aby nie pisać o ogólnych zaleceniach tylko dopasować zalecenie do Pani potrzeb, oczekiwań i stanu zdrowia.

Proszę o kontakt

pozdrawiam
MAłgorzata

Mgr MaĹgorzata Talaga-Duma

Witam ciepło,

racjonalna i prawidłowo zbilansowana dieta nie potrzebuje już żadnych dodatkowych suplementów- pozbawionych jakichkolwiek badań medycznych.
Dobrze ułożona dieta powinna dostarczyć każdego dnia odpowiedniej ilości węglowodanów (to nasze główne i najważniejsze źródło energii) Najlepiej tych złożonych. To nie jest rozsądne, że rezygnuje Pani z kaszy, są szalenie cennym składnikiem diety - szczególnie te gruboziarniste. Powinna Pani zadbać o dostarczenie pełnowartościowego białka , takiego, które zawiera wszystkie aminokwasy. Tylko wówczas będzie ono wykorzystywane jako budulec. Oraz zdrowe tłuszcze - najlepiej wielonienasycone tłuszcze roślinne , oleje rybie.
Oprócz tego warzywa i porcja owoców każdego dnia.
Uzupełnienie podaży wody.
Nie może się ani głodzić, ani prowadzić diety niedoborowej - wówczas na pewno nic Pani nie schudnie.
Ważny jest również stan Pani zdrowia:
_insulinooporoność
-stres powodujący podwyższenie kortyzolu
-alergie pokarmowe o opóźnionych objawach
- zła probioza jelit
- choroby tarczycy
to tylko kilka czynników zdrowotnych, które nieleczone powodują, że pomimo diety nic się nie schudnie.

Pozdrawiam ciepło
Asia Szmitka-Łuszczyk

Witam,

przede wszystkim powinna Pani zacząć zjadać chleb razowy, makarony pełnoziarniste, ryż naturalny i kasze! Pisze Pani że unika tych produktów a to wielki błąd. Organizm potrzebuje węglowodanów złożonych, ponieważ stanowią one główne źródło energii. dieta powinna być pełnowartościowa.
Zachęcam do przeczytania mojego artykułu na ten temat:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/14616,weglowodany-i-ich-zrodla-w-diecie

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Przede wszystkim musi Pani włączyć do swojej diety produkty pełnoziarniste, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, a także błonnika. Ponadto dostarczają węglowodanów złożonych, które powinny być podstawowym źródłem energii. Jeśli stosuje Pani jakąś dietę i nie traci Pani kilogramów, ani nie przybiera, to znaczy, że dieta zaspokaja Pani zapotrzebowanie kaloryczne, aby schudnąć dieta musi zawierać mniej kalorii. Powinna udać się Pani do dietetyka, który ułoży Pani odpowiednio zbilansowaną dietę redukcyjną. Przyczyną braku spadku masy ciała może być także nadmierne zatrzymanie wody w organizmie.

Pozdrawiam,
Roksana Jurczak