Stosowanie Dipherganu a alkohol

Od czwartku biorę leki: diphergan, cirrus, mucosolvan oraz antybiotyk lekoklar forte. W środę wieczorem biorę ostatnią dawkę. Czy w sobotę około godziny 18 mogę spożyć niewielką ilość alkoholu?

Witam.

- Nie należy łączyć ze sobą, poza wyjątkowymi sytuacjami, Dipherganu i Lekoklaru. Oba leki wydłużają odstęp QTc, co może prowadzić do poważnych lub zagrażających życiu interakcji (groźne zaburzenia rytmu serca).
- Dipherganu nie należy też łączyć z Cirrusem, a w razie jednoczesnego stosowania tych leków należy monitorować ich działanie ze względu na ryzyko zaburzeń rytmu serca.
- Ponadto w czasie łącznego stosowania mogą zachodzić interakcje pomiędzy Dipherganem, Cirrusem a alkoholem objawiające się ich wzajemnym wpływem na ośrodkowy układ nerwowy.

Reasumując: po 3 dniach od zakończenia stosowania leków można spożyć niewielką ilość alkoholu. Na przyszłość jednak proszę dokładniej omawiać z lekarzem przyjmowanie leków i ich wzajemne interakcje.