Stosowanie Divigel przy HTZ

Mam usunięte przydatki i od 18 lat stosuję HTZ. Biorę Divigel 0,1 % 1,0 mg/1,0 g, żel (pół dawki dziennie). Dwukrotnie próbowałam zmniejszyć dawkę, aby całkowicie odstawić, ale niestety objawy wracały i musiałam wrócić do stałej dawki. Chcę spróbować jeszcze raz i proszę o wskazówki, w jaki sposób mam go odstawiać. Od jakiegoś czasu, mam dziwną pulsację w uszach i boję się, że mogą to być skutki uboczne Divigelu. Proszę o radę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ginekologa i kierować sie jego zaleceniami.