Stosowanie dodatkowej antykoncepcji przy tabletkach hormonalnych

Zgodnie z zaleceniem ginekologa zaczęłam przyjmować swoją pierwszą w życiu antykoncepcję hormonalną (Yasminelle) od 3 dnia miesiączki. Przez pierwszy tydzień, zgodnie z zaleceniem z ulotki dodatkowo się z partnerem zabezpieczaliśmy prezerwatywami. Dziś zażyłam 9 tabletkę. Czy ochrona antykoncepcyjna, jest zachowana? Docierają do mnie głosy, że być może należy cały pierwszy miesiąc stosować dodatkowe zabezpieczenie. Czy takie opinie mają uzasadnienie? (Nie mam żadnych wyraźnych skutków ubocznych)

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że tabletki juz działają. Co do dodatkowych zabezpieczeń to wg własnego przekonania. Proszę jednak pamiętać iż nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.