Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Doxycyklina w leczeniu boreliozy

Witam. Jakiś czas temu złapałam kleszcza i później pojawił się rumień. Skonsultowałam to z lekarzem i mam zdiagnozowaną boreliozę na podstawie rumienia i ELISA IgM, Western blot. Rumień pojawił się w lipcu. Lekarz zalecił mi stosowanie dyxocykliny. Od 24 września biorę doxycyklinę 2 razy 100 mg. Zapisana na 3 tygodnie. Proszę o wyjaśnienie, ponieważ rzekomo we wczesnym stadium borelioza jest wyleczalna do 100%. Jak to możliwe, skoro jak podają źródła bakteria bardzo szybko się rozprzestrzenia i w ciągu doby jest już w mózgu, a doxycyklina nie przenika bariery krew-mózg. Czy 3 tygodnie przyjmowania doxycykliny to wystarczające leczenie? Mam wrażenie, że żeby wyleczyć boreliozę doxycykliną powinnam ją stosować zdecydowanie dłużej lub w większej dawce. Chciałabym uzyskać potwierdzenie, czy leki zalecone przez lekarza są wystarczające do pełnego wyleczenia. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam Doxycyklina przenika barierę km. Są jednak inne problemy. - 200mg to za mała dawka - borelioza ma jeszcze 2 formy na które doxy- antybiotyk wewnątrz komórkowy niekoniecznie zadziała. Potrzebne coś na krętka zewnątrz komórkowe oraz coś na cysty. - cykl rozwojowy boreliozy to 4 tyg wiec 3 tyg to za krótko

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy