Stosowanie Duomox i Metronidazol a skuteczność YAZ

Witam serdecznie, stosowałam ostatnio Dumox i Metronidazol podczas leczenie helicobakter pylori. Biorę także od dłuższego czasu tabletki antykoncepcyjne- Yaz. lekarz rodzinny powiedział, że leki które mam brać nie wpływają na działanie leku Yaz. Jednak na ulotce pisze co innego. Jeśli faktycznie obniżają działanie , chciałabym spytać o ile skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest obniżona? O ile wzrasta wtedy ryzyko? Czy stosując w tym czasie stosunek przerywany też jest jakąś możliwością?

Lek. Tomasz Budlewski

W pojedynczych przypadkach może dojść do inaktywacji tabletek antykoncepcyjnych. Co oznaczenia wzrostu ryzyka nie można tego dokładnie określić i oczywiście istnieje ryzyko ciąży. Po za tym nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji i zawsze istnieje jakieś ryzyko, ale niskie.