Stosowanie Duomoxu a tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini

Dzień dobry. Zaczęłam brać od 12 marca tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Czułam się po nich nawet dobrze. Jedynym skutkiem ubocznym były plamienia. Niestety zachorowałam i lekarz przepisał mi Duomox. Od wczoraj mam obfite krwawienie. Czy to normalne? Powinnam się niepokoić?

Małgorzata Panek

Duomox obniża skuteczność antykoncepcji. Należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu. Plamienia i krwawienie są natomiast efektem niepożądanym stosowania antykoncepcji. Proszę udać się do swojego ginekologa.
Pozdrawiam