Stosowanie Duphaston i wcześniejsze wystąpienie okresu

Witam. Pani doktor przepisała mi duphaston na torbiel jajnika, mam brać od 16dnia cyklu. Jednak wystąpił problem, ponieważ dostałam okres w 13 dniu cyklu. Moje pytanie, czy mam brać lek duphaston normalnie, gdy wystąpiło krwawienie, czy mam liczyć 16sty dzien cyklu od wystąpienia "drugiej" miesiączki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie to najpewniej nie miesiączka a krwawienie śródcyklowe. Proszę przyjmować Duphaston wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli krwawienia będzie się powtarzać, proszę udać się do specjalisty ginekologa.