Stosowanie Duphastonu a możliwe pęknięcie torbieli jajnika

W czwartek byłam u ginekologa, podczas badania usg lekarz wykrył torbiel na prawym jajniku 3cm. Przpisał mi Duphaston na 5 dni. Gdy wróciłam do domu po wizycie, zaczęłam krwawić, żadnych bóli nie odczułam. Od czwartku do dziś (wtorek)mam normalny okres. Więc mam pytanie, czy powinnam przyjmować teraz ten Duphaston? Czy ta torbiel pękła i nie ma już takiej potrzeby? Dodam że przy torbieli mój okres był skąpy i wyglądał jak plamienie, a teraz jest normalny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę nie przyjmować Duphastonu, tylko po miesiączce udać się na zaplanowaną wizytę.