Stosowanie Duphastonu a prawdopodobieństwo ciąży

Mam pytanie bralam duphaston 3 cykle od 16-25dc.w listopadzie zakonczylam kuracje a wgrudniu7 dostalam okres normalny 4 dni a pozniej 30 znowu dostalam krwawien ale tylko 1.5 dnia i koniec okres mam regularny powinnam dostac 5 stycznia czy mozliwa ciaza ktora jeszcze nie jest wykrywana przez testy??obecnie czuje sie jakbym byla podczas okresu czuje ze leci ale krwi nie ma co sie dzieje??Mozliwa ciaza?Boje sie bo poronilam juz 2 razy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Potencjalnych przyczyn Pani dolegliwości może być wiele, w tym ciąża, zaburzenia hormonalne, schorzenia tarczycy, itd.Przede wszystkim powinna Pani zatem wykonać test ciążowy - wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po ostatnim stosunku. Bez względu na wynik sugeruję konsultację ginekologiczną.