Stosowanie Duphastonu a szanse na ciążę

Witam od 3 miesiecy stosuje Duphaston w celu wyregulowania cyklu. Bardzo chcemy miec dzidziusia. Biore od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Moje pytanie jest czy w ostatni dzien brania tebletki powinnam zrobic test i jesli jest pozytywny kontynuowac branie tebletek? Czy czekac na okres i jesli nie nadejdzie zrobic test? Dziekuje z gory za odpowiedz. M

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, test ciążowy wskaże obecność ciąży dopiero po około dwóch tygodniach od stosunku. Proszę stosować duphaston zgodnie z zaleceniami lekarza przez 10 dni od 16 dnia cyklu. Pozdrawiam