Stosowanie Duphastonu w szóstym tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciazy. (Om 27.08) Tydzień temu byłam na usg. Uwidoczniono 10mm pęcherzyk ciążowy i widac bylo pęcherzyk żółtkowy. Mialam plamienia wiec dostałam duphaston 2x1. Dodatkowo na prawym jajniku lekarz znalazl mi torbiel ok 4cm. Nie mam zadnych objawów ciążowych. Piersi nie bola, nie mam mdłości. Boje się ze ciaza nie rozwija się prawidłowo. Czy w przypadku brania tego leku w momencie jak ciąża nie rozwija sie prawidłowo dojdzie do poronienia czy dopiero jak go odstawie?

Proszę stosować ten lek jak zalecił ginekolog. On zapobiega poronieniu jak też i wspomaga prawidłowy rozwój ciąży. Proszę nie odstawiać leku tylko zgłosić się na kontrolne badanie tak jak zalecił ginekolog prowadzący.