Stosowanie Elicea na nerwicę i nasilenie objawów

biore elicea na nerwice lekowo juz miesiac poprawa byla juz po 2 tyg ale po 3 tyg objawy sie nasilily czy mozna tak miec biorac takie leki najpierw poperawa a potem nasilajce sie objawy, jeszcze gorzej bylo niz przed braniem leku

W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie psychoterapii. Leki działają tylko na objawy, nie mają wpływu na emocjonalne przyczyny nerwicy. Stąd możliwy nawrót czy nasilenie objawów. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.

Dzień dobry,

Tak, może tak się zdarzyć jak w Pani przypadku.
Proszę pamiętać, że w przypadku nerwicy psychoterapia stanowi podstawę leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.