Eltroxin a wahania poziomu TSH

Witam. Mam problem z tarczyca. We wrześniu tsh wynosiło 5,15. Zaczęłam brać Eltroxin 100 mg codziennie. Po 3 miesiącach tsh wynosiło ok 1,4. Kontynuowałam przyjmowanie leku. W styczniu tsh 0,7. W kwietniu tsh 0,035. Lekarz zalecił zmniejszenie dawki leku.Zaczęłam przyjmować Eltroxin 5 razy w tygodniu. Po miesiącu tsh 5,55. Co może być przyczyną takich wahań? Czy niedoczynność zamienia się w nadczynność? Inne wyniki w normie ,oprócz TPO -we wrześniu 156, po 3 miesiącach 56. Czy zmiana dawkowania leku Eltroxin mogła mieć wpływ na tak duże wahania poziomu tsh w moich wynikach czy może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej? Czy jest możliwe, że niedoczynność tarczycy z jakiegoś powodu zamieniła się w nadczynność? Nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Czy mogłabym uzyskać jakąś poradę w mojej sprawie? Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Konieczna jest weryfikacja dawki leku. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po dokładnym zbadaniu Pani zaleci odpowiednią dawkę leku. Wcześniejszy spadek wartości TSH był najprawdopodobniej wynikiem byt dużej dawki leku. Obecnie wygląda na to , iż jest ona zbyt mała, dlatego TSH wzrosło. Być może najlepszym rozwiązaniem dla Pani będzie dawka lewotyroksyny 88 ug codziennie i 100 ug w weekendy. Ale dawka powinna być ustalana tylko i wyłącznie po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu dotyczącego objawów i samopoczucia.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz