Enarenal a nadciśnienie tętnicze

Dzień dobry. Leczę się na nadciśnienie. Biorę Enarenal i Tertensif. Ciśnienie unormowało się i wynosi na poziomie 130/90 - nigdy nie jest większe. Ale mam pytanie dotyczące tego że przy leżeniu czuję bardzo silne uderzenia serca. Jak można temu zaradzić i co może byc tego przyczyną? Czy to możliwe, że to Enarenal powoduje u mnie tego typu efekty uboczne? Czytałem ulotkę Enarenalu, przeglądałem też informacje i opinie w internecie, ale nigdzie nie znalazłem tego typu informacji. Pytam o Enarenal bo akurat ten lek biorę krócej niż Tertensif, a wcześniej nie miałem tego typu problemów. Chciałbym również zapytać czy leki Enarenal i Tertensif można bez problemu łączyć ze sobą? Czy może jednak istnieje ryzyko, że coś będzie nie w porządku? Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wizytę u kardiologa. Koniczne będzie wykonanie badania EKG i ewentualnie dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam