Stosowanie Epiduo a słońce

Stosuję lek epiduo trochę od ponad trzech miesięcy. Czytałem o tym, że podczas stosowania tego leku skóra staje się wrażliwa na slońce przez co trzeba go unikać. Przeczytałem też,że po dłuższym stosowaniu retinoidów skóra przyzwyczaja się i przestaje być tak wrażliwa, czy to prawada, czy muszę stosować wysokie filtry. Jestem tym szczegulnie zainteresowany przez przyszły wakacyjny wyjazd. Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Szczególnie w okresie od kwietnia do października konieczne jest unikanie słońca i stosowanie filtrów ochronnych.