Stosowanie Epiduo a zaczerwienienie twarzy

Problem z czerwoną twarzą po stosowaniu Epiduo, jakich kremów stosować aby poradzić sobie z czerwonym odcieniem twarzy, aby był taki jak na szyi?

Proszę smarować twarz Cetaphil MD a dopiero po posmarowaniu nanieść ilość Epiduo wielkości groszku i jeśli obecne jest w tym momencie podrażnienie skóry widoczne jako zaczerwienienie, intensywne złuszczanie, zmniejszyć częstotliwość stosowania Epiduo do 1xna 2 dni, po czym można wrócić do stosowania 1x dziennie razem z Cetaphil MD. Twarz myć delikatnymi kosmetykami np. emulsją Cetaphil lub Physiogel.

Witam serdecznie,
podany produkt może wywołać miejscowe zaczerwienienie skóry, a nawet suchość. W związku z tym proponuję nawilżać i łagodzić te miejsca produktami odpowiednimi dla cery, np. Avene Cleanance HYDRA krem łagodzący lub La Roche Posay Effaclar H
Kojący krem nawilżający do skóry tłustej.

Pozdrawiam,
ES