Stosowanie Euthyrox a ciąża

W czasie ciąży leczona byłam eutyroxem. W styczniu w 8 miesiącu ciąży tsh 2,26 przy eutyrox 75. Teraz 3 tygodnie po porodzie 0,16 tsh . Czy mam zmniejszyć dawkę, czy odstawić lek? Karmię piersią i nie bardzo jak mam teraz wybrać się do lekarza. Nie wiem co robić.

Lek. Katarzyna Szymczak

Na pewno w zaleceniach na wypisie ze szpitala po urodzeniu dziecka, miała Pani zapis aby skontrolować TSH i skontaktować sie z endokrynologiem, niskie TSH wskazuje na koniecznośc zmiany (zmniejszenia) dawki, jednak po osobistej konsultacji z lekarzem, po badaniu.
Pozdrawiam