Stosowanie Euthyrox na immunologiczną chorobę tarczycy

Witam, od 10 dni jem euthyrox 25 na autoimmunologiczną chorobę tarczycy, tarczyca na szyi jest widoczna dosyc mocno, aczkolwiek po lekach byl okres paru dni gdzie troche sie zmiejszyla, dzisiaj obudzilam sie z dosyc mocnym jej bolem, i doza opuchlizna, czy to moze byc od lekow?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie nie wydają się być skutkiem preparatu Euthyrox. Ponieważ opisane objawy mogą być wynikiem zapalenie gruczołu tarczowego, sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą endokrynologiem.