Stosowanie Euthyroxu a uderzenia gorąca, nadmierne pocenie

Witam, mam 32 lata od trzech tygodni biorę lek Euthyrox 88 ponieważ dawka 75 już mi nie wystarczyła, było ok, do czasu aż nie dostałam miesiączki-zaczęłam źle się czuć uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się po czym robi się słabo i muszę siedzieć by nie zemdleć, do tej miesiączki brałam antykoncepcje tj.microgynon ale w związku z tymi objawami przestałam brać i czekam na kolejną miesiączkę, co może jeszcze powodować takie objawy ???

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze koniecznie oznaczyć poziom TSH. Być możedawka jest zbyt duża i stąd tego typu objawy.