Stosowanie Euthyroxu a zażywanie witamin Femifertil

Dzień dobry mam pytanie czy przy zażywaniu tabletek Euthyrox 75 i Euthyrox 100 można zażywać witaminy Femifertil? czy zażywanie tych tabletek nie będzie ze sobą kolidowało? bardzo proszę o odpowiedź

Witam,

Jako że jestem dietetykiem, który zajmuje się pacjentkami z chorobami autoimmunologicznymi mogę napisać, że jednoczesne przyjmowanie bezpośrednio Euthyroxu wraz z suplementami diety zawierającymi w swoim składzie 14 mg żelaza zmniejsza aktywność leków hormonalnych. Suplementację żelazem należy prowadzić tak, aby występowała co najmniej 2-godzinna przerwa od zażycia preparatów hormonalnych, które przeważnie przyjmuje się na czczo. Taka zależność została potwierdzona między innymi w badaniach: Eftekhari M., Keshavarz S., Jalali M., Elguero E., Eshraghian M., Simondon K. z 2006 roku.