Stosowanie Euthyroxu przy ciąży

Witam.Planuje ciąże w najbliższym czasie.zrobiłam miesiąc temu tsh które wyszło 4,03 przy normach do 4uIU/ml.ft3 6,7pmol/l (3,1-6,7),ft4 17,71 pmol/l (10,5-23),atpo 18,9IU/ml (<34),atg 13,93IU/ml (<115).Dostałam na tej podstawie euthyrox25,choc lekarz powiedzial ze gdybym nie planowała ciąży to wogóle nie dałby mi żadnych leków.Proszę pwiedzieć mi,czy hormony ft3,ft4 są w normie?czy nalezy przyjmowac ten lek czy odstawić go,bo słyszałam że w moim przypadku mogę nabawić sie nadczynnosci.prosze od

Aleksander Ropielewski

W przypadku planowania ciąży stosowanie niewielkiej dawki euthyroxu jest właściwym postępowaniem w opisanej przez Panią sytuacji i podanych wynikach badań. Wyniki ft3 i ft4 są w normie.