Stosowanie Eythyroxu przy chorobie Hashimoto

Witam, mam hashimoto (aTPO - 353), biore euthyrox 4 razy dawka 50, 3 razy dawka 75. Lecze sie od dwoch lat. NIe wiem tylko skad wzial sie problem neutrifilami, czy jest sens isc do hematologa, skoro ostatnio troche mi to podskoczylo? Endokrynolog stwierdzil, ze mam odwiedzic hematologa jak najszybciej, wykluczyla wizyte u immunologa. 1. styczen 2014 Badanie Parametr Wynik Jednostka L H Norma Morfologia krwi Leukocyty 3,7 tys/µl 3,8 10 L Erytrocyty 4,4 mln/µl 3,7 5,1 N Hemoglobina 13 g/dl

Witam. Obniżony poziom leukocytów może wiązać się z zaburzeniami funkcji tarczycy, należy jednak wykluczyć również hematologiczne przyczyny takich wyników.