Stosowanie finasterydu w tabletkach na łysienie androgenowe

Proszę o poradę. "Choruję" na łysienie androgenowe (dość silne – mam 21 lat i coraz większe zakola..), dermatolog przepisał mi leki: alopexy (minoxidil 5%) i nezyr (finasteryd 1mg w tabletce). Z (szczerze pisząc..) powodów finansowych zbyt kosztowny jest dla mnie nezyr... Zwłaszcza, że finasteryd trzeba stosować długotrwale.. Dlatego chciałbym spytać o bezpieczeństwo praktyki, o której często można poczytać na forach dla łysiejących – tj. stosowania finasterydu w tabletkach 5mg

Witam.

Finasteryd w dawce 5mg jest zarejestrowany tylko do leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i tylko w tym wskazaniu jest refundowany.
Jeśli lekarz zapisuje go z powodu innej choroby, to musi wypisać go na 100%.
Poza tym wg interpretacji prawników wypisywanie leku poza wskazaniami wymienionymi w CHPL może być traktowane, w wielu wypadkach, jako eksperyment medyczny a nie sądzę żeby przeciętny lekarz praktyk miał ochotę brać udział w takim przedsięwzięciu.

Tańszym odpowiednikiem Nezyru jest np. Androstatin.