Stosowanie Fostexu na astmę oskrzelową

witam, mam astmę oskrzelową i zażywam wziewnie 2 x dziennie FOSTEX. własnie się dowiedziałam, że jestem w 7 tyg ciąży, czy mogę nadal używać leku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Preparatu nie należy stosować w ciąży, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Brak odpowiednich danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży. Zaleca się szczególną ostrożność.