Stosowanie Gasec 40 przy refluksie

Witam Od 2 tyg codziennie cierpię na refluks pomimo brania gasec 40. Mam gorzki posmak i palenie w przełyku gardle, Waże 118 kg przy wzroście 173 . Martwię się że mimo ipp objawy się utrzymują. Czy dieta i schudnięcie pomoże? W styczniu i tydzien temu robilam gastroskopie i usg jamy brzusznej, Nic nie wykazały, HB ujemny.Badania krwi dobre. Dodatkowo cierpię na zaburzenia lękowe. Lekarz powiedział że bez diety i zrzuceniu 40 kg ipp mało pomogą czy to prawda?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

tak - redukcja masy ciała i odpowiednia dieta wspomoże leczenie, proszę zgłosic się do pobliskiego dietetyka.

Pozdrawiam