Stosowanie herbat przeczyszczających u 16-letniej osoby

Witam. Moja córka ma 16 lat i od początku tego roku się odchudza. Zdrowiej je i ćwiczy. Ostatnio pytała mnie o herbatki przeczyszczające. Nie wiedziałam czy jej kupić. Co państwo sądzicie na ten temat? Czy picie takich herbatek raz w tygodniu pomaga w odchudzaniu? W tym wieku? czy może ich unikać?

Witam,

zdecydowanie radziłabym ich unikać. U tak młodej osoby mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Zdrowa zbilansowana dieta redukcyjna + aktywność fizyczna będzie najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
EC

Witam Panią,

Zdecydowanie picie herbatek przeczyszczających nie jest dobrym pomysłem. Produkt ten rozleniwia jelita i wcale nie pomaga w schudnięciu a wręcz przeciwnie. Uważa Pani na córkę ponieważ odchudzanie w tym wieku powinno być pod kontrolą rodziców aby nie posunęło się zbyt daleko - anoreksja i bulimia. Musi Pani zwracać uwagę na to czy córka rzeczywiście zdrowo i racjonalnie się odżywia a nie głodzi. Dieta musi dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Posiłki powinny być jedzone regularnie - 5 posiłków dziennie co 3h.
Jeżeli córka ma problem z wagą to dzięki zdrowej diecie i aktywności fizycznej z pewnością schudnie i nie są jej potrzebne żadne preparaty na odchudzanie!
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk