Stosowanie hormonów w celu wyregulowania bóli miesiączkowych

Witam.Cierpię od kilku lat z powodu bardzo bolesnego miesiączkowania. Podczas okresu, ale także przed miewam huśtawki nastrojów. W trakcje miesiączki nie mogę chodzić w powodu silnego bólu nóg. Mam mdłości, wymiotuję,słabnę. Przetestowałam chyba wszystkie z możliwych tabletek rozkurczowych, żadna z nich mi nie pomogła. Leki na receptę, takie jak Ketonal, Mafacit czy też Aulin nie dają rady. Nic nie pomaga. Czy w tej sytuacji mogę prosić lekarza o przepisanie antykoncepcji hormonalnej?

Witam. Bolesne miesiączki są jednym ze wskazań do stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych - w Pani sytuacji jak najbardziej należy rozważyć takie rozwiązanie.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam.Proponuję porozmawiać o tym problemie z ginekologiem.Jesli nie będzie przeciwwskazań do przyjmowania antykoncepcji to jest to jedna ze skutecznych metod leczenia Pani dolegliwości.