Stosowanie HTZ przy anoreksji i braku miesiączki

Mam 34 lata, od wielu lat choruję na anoreksję. W tym momencie jest jeden z gorszych okresów w życiu (40 kg, wzrost 162). Od 1,5 roku przyjmuję antydepresanty. Obecnie przestawiam się na Fevarin (z Asentry). Od października 2014 nie miesiączkuję. Ginekolog przepisał mi Femoston 2/10 (na 3 miesiące), by wywołać okres, jajniki są bardzo małe. Czy leki na HTZ są dobre w moim stanie i wieku, bardzo boję się skutków ubocznych i jestem pełna obaw. Ciężko wyjść z anoreksji i nie jest to mój kaprys:(

Dzień dobry,

To jest pytanie do Pani ginekologa, który Panią zna i leczy.

Proszę również rozważyć leczenie na oddziale specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

Witam,
anoreksja w Pani stanie wymaga wg.mnie hospitalizacji,gdyż zagraża poważnie zdrowiu.Prosze nie leczyć jej więc wirtualnie ale potraktować swój stan powaznie i przekazać obawy samemu lekarzowi.W oddziałach pracują wszyscy potrzebni fachowcy,zapewniam Panią.Natomiast terapia hormonalna sama w sobie może Pani w tym stanie niedożywienia zaszkodzić.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam,by porozmawiać o tym z obecnym lekarzem.